wtorek, 23 kwietnia 2013

#4. Zapowiedzi na maj


Odmieniec
Autor: Philippa Gregory
Wydawnictwo: Egmont

Siedemnastoletnia Izolda zostaje zamknięta w klasztorze, aby nie mogła dochodzić swoich praw do spadku po zmarłym ojcu. Kiedy zakonnice, nad którymi sprawuje pieczę jako przełożona, zaczynają lunatykować i zdradzać oznaki obłędu, do opactwa Lucretili przybywa młody nowicjusz Luca Vero, by na polecenie samego papieża wyjaśnić sprawę. Luca i Izolda, zmuszeni stawić czoło największym lękom świata średniowiecznego – czarnej magii, wilkołakom, szaleństwu – rozpoczynają poszukiwania prawdy, swojego przeznaczenia, a także miłości. Pierwszy tom najnowszej serii autorki Kochanic króla.
Nowy przywódca
Autor: Julianna Baggott
Wydawnictwo: Egmont

Świat po Wybuchu. Bezpieczni są tylko Czyści, żyjący spokojnie pod Kopułą. Na zewnątrz pozostali zmutowani. Partridge, syn Willuksa, dowódcy Czystych, ucieka spod kopuły, by na zewnątrz odnaleźć matkę. Dołącza do grupy Wyrzutków, na których czele stoi El Capitan. Żeby odzyskać syna, Willuks nie cofnie się przed niczym. Żeby ocalić pozostałych, Partridge będzie musiał wrócić pod Kopułę i zmierzyć się z najstraszniejszym wyzwaniem. Pressia zaś, uzbrojona tylko w tajemniczą skrzynkę ze wskazówkami, wyruszy w drogę tam, gdzie nie prowadzą żadne mapy. Jeśli tej dwójce się powiedzie – uratują świat, jeśli nie – ludzkość zapłaci przerażającą cenę…
Ogień
Autor: Mats Strandberg, Sara B. Elfgren
Wydawnictwo: czarna owca

Druga część bestsellerowego thrillera „Krąg” – historii sześciu nastoletnich czarownic z mrocznego miasteczka Engelfors. Wybrańcy rozpoczynają nowy rok nauki. Wakacje upłynęły im na pełnym napięcia oczekiwaniu na kolejny ruch demonów. Lecz teraz ku ich zdziwieniu zagrożenie nadchodzi z najmniej spodziewanej strony. Stopniowo staje się oczywiste, że w Engelfors dzieje się coś bardzo złego. Przeszłość splata się z teraźniejszością. Żywi spotykają umarłych. Krąg Wybrańców coraz bardziej się zacieśnia…
Wilczy trop
Autor: Patricia Briggs
Wydawnictwo: Fabryka słów

Istnieją na świecie rzeczy groźniejsze od wilkołaka. W górach giną turyści, a wszystko wskazuje na zdziczałego wilka samotnika.Anna Latham nie wierzy w istnienie wilkołaków. Do czasu. Pewnej nocy zostaje brutalnie zaatakowana i staje się … jednym nich – niewolnicą w stadzie dominujących samców. Uczy się pokory i nieufności. Wtedy w jej życiu zjawia się Charles Cornick, egzekutor i syn przywódcy wilkołaków Ameryki Północnej. Tym samym Anna zostaje wplątana w sytuację, która ją zdecydowanie przerasta.
Pragnienie wyzwolone
Autor: Larissa Ione
Wydawnictwo: Papierowy Księżyc

Runa Wagner nie miała najmniejszego zamiaru zakochiwać się w seksownym nieznajomym, który zdawał się znać jej każde najgłębiej skrywane pragnienie. Nie może jednak oprzeć się niewiarygodnemu pożądaniu, jakie między nimi wybucha. Pożądaniu, które wygasa kiedy odkrywa jego zdradę i swoją nieodwracalną przemianę. Teraz, pełna determinacji by sprawić, żeby Shade zapłacił za transformację, która ją prześladuje, Runa wyrusza na jego poszukiwania, tylko po to, by stać się więźniem największego wroga Shade’a. Jako demon Seminus obarczony miłosną klątwą, która grozi mu wiecznym cierpieniem, Shade miał nadzieję, że Runę i jej nieodparty urok widział już po raz ostatni. Kiedy jednak budzi się w wilgotnym lochu przykuty do ściany tuż obok wściekłej i niespodziewanie potężnej Runy, uświadamia sobie fakt, że wpływ jaki na niego wywarła jest o wiele bardziej niebezpieczny niż myślał. Gdy ich porywacz rzuca zaklęcie wiążące ich jako swoich życiowych partnerów, Shade i Runa muszą rozpocząć walkę o własne życie i serca – lub ulec nikczemnym planom szaleńca.
Klątwa tygrysa. Przeznaczenie
Autor: Colleen Houck
Wydawnictwo: Otwarte

Czwarty tom bestsellerowej sagi, która podbiła serca czytelników na całym świecie! Za Kelsey, Renem i Kishanem już trzy misje wyznaczone przez boginię Durgę. Przed nimi największe wyzwanie: pełna niebezpieczeństw podróż w poszukiwaniu ostatniego daru bogini, ognistego sznura, ukrytego w pobliżu Zatoki Bengalskiej. Bohaterów czeka wyścig z czasem i konfrontacja ze złym czarownikiem Lokeshem. Zobacz, jak zło ściera się z dobrem, a miłość z lojalnością i dowiedz się, jakie jest prawdziwe przeznaczenie tygrysa.I jak, widzicie coś ciekawego? :) Na co najbardziej czekacie?

18 komentarzy:

 1. Muszę mieć "Nowego Przywódcę". Pierwsza część, "Nowa Ziemia", to moja ukochana dystopia (czy tam antyutopia, nie rozróżniam, szczerze mówiąc :D).

  OdpowiedzUsuń
 2. Odmieniec to mój absolutny must-have. Nie wiedziałam, że Philippa Gregory wydaje coś nowego. A sama okładka jest prze piękna.

  Oprócz tego chętnie zaczytałabym sie w Ogniu bo poprzednią częśc czytałam i wrażenia miałam całkiem miłe.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja chcę przeczytać pierwsze dwie pozycje z Twojej listy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Szczerze? Wszystko prócz ostatniej :D Ano i od Jaguara chcę Grima!

  OdpowiedzUsuń
 5. Poza przedostatnią wszystkie mam zamiar przeczytać! :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Czekam na dwie pierwsze pozycje :D I na "Pragnienie wyzwolone" oraz "Wilczy trop" :D

  OdpowiedzUsuń
 7. trutrutrtruuu "Odmieniec" już do mnie jedzie i bardzo się z tego powodu cieszę! <3

  OdpowiedzUsuń
 8. Co prawda nic nie dla mnie, ale moja koleżanka z pewnością się ucieszy z ostatniej pozycji ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. "Wilczy Trop" kupię na pewno. Słyszałem o premierze już jakiś czas temu i jestem bardzo ciekawy :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Chcę je wszystkie! Smakowity maj się zapowiada:)

  OdpowiedzUsuń
 11. Na żadną z nich nie czekam jakoś specjalnie:) mam w planach zacząć serię "Klątwa tygrysa":)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 12. bardzo mnie ciekawi Odmieniec :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Pragnienie wyzwolone - czekam z niecierpliwością!:)

  OdpowiedzUsuń
 14. O matko, matko ja chcę "Klątwę tygrysa"!!!

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja wyczekuję na klątwę ;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Jak wybierałam najciekawsze promocje dla siebie, to skupiłam się na kompletnie innych tytułach. Nic nam się nie pokrywa. :P

  OdpowiedzUsuń