środa, 3 kwietnia 2013

#3. Zapowiedzi: kwiecień


Jak oddech
Autor: Małgorzata Warda
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Gdy wszyscy wokół kłamią, komu zaufasz?

Jasmin i Staszek obiecali sobie jeszcze w dzieciństwie, że kiedyś się pobiorą. Jako nastolatki zostali parą, a po ukończeniu szkoły średniej postanowili razem zamieszkać. Kilka dni później Staszek znika...
Opowieść o miłości i przyjaźni, która zmienia się w mroczną historię, gdzie wobec bezradności zostają tylko uczucia. Wszyscy szukają Staszka na swój własny sposób. Policja porusza się podrzuconym jej tropem: wstrząsającą fotografią chłopaka. Rodzina Staszka szuka odpowiedzi w przeszłości i zdarzeniach mogących mieć wpływ na zniknięcie. Natomiast Jasmin dociera o wiele dalej niż do rozwikłania tajemnicy. Otwiera się przed nią świat, w którym wszystko jest możliwe, gdzie czas można dowolnie naginać, a miłość nie ma końca.
Michael Vey. Więzień celi 25
Autor: Richard Paul Evans
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Jestem Michael Vey. Jestem więźniem samego siebie.
To moja historia. Może trochę dziwna, lecz moja.
Mam 14 lat i jestem zwyczajnym nastolatkiem, jakich wielu. Jak ty i twoi rówieśnicy.
Czasem zwracam na siebie uwagę przez moją chorobę – zespół Tourette'a – spokojnie, da się z tym żyć!
Mam w sobie coś jeszcze – prąd elektryczny. Nie wszyscy o tym wiedzą. To czyni mnie wyjątkowym. Z tego właśnie powodu ktoś stara się mnie złapać.


Iskra
Autor: Amy Kathleen Ryan
Wydawnictwo: Jaguar

Po desperackiej ucieczce z Nowego Horyzontu, Waverly wreszcie znalazła się na Empireum. Ale ukochany statek, jedyny dom, jaki kiedykolwiek miała, nie przypomina miejsca, które opuściła. Kieran zmienił się nie do poznania. Z następcy kapitana stał się fanatycznym religijnym przywódcą. Na Empireum trwa cicha, ale wyniszczająca wojna. Kieran kontra Seth. Waverly nie potrafi zaufać do końca żadnemu z nich. Wie, że sytuacja będzie pogarszać się z dnia na dzień, nim nie odbiją ostatnich ocalałych dorosłych członków załogi. Jak jednak tego dokonać?
Nieoczekiwanie Empireum wstrząsa potężna eksplozja. Podejrzenia od razu padają na Setha i spędzającą z nim wiele czasu Waverly. Na statku nie ma miejsca dla zdrajców. Seth i Waverly muszą odkryć sabotażystę, inaczej stracą wolność. Albo życie.


Angelfall
Autor: Susan Ee
Wydawnictwo: Filia

Ziemię ogarnęły ciemności. Państwa upadły, szpitale, szkoły i urzędy stoją puste, nie działają komórki. Za dnia na ulicach rządzą brutalne gangi, ale kiedy zapada mrok wszyscy wracają do kryjówek, kryjąc się przed grozą Najeźdźców. Anioły. Niektóre piękne, inne jakby wyjęte z najgorszych koszmarów, a wszystkie nadludzko potężne. Przez wieki uważaliśmy je za swoich stróżów, teraz okazały się agresorami siejącymi śmierć. Dlaczego zstąpiły na ziemię? Z czyjego rozkazu? Jaki mają plan? Czy ludzie zdołają im się przeciwstawić?
Siedemnastoletnia Penryn wyrusza w desperacki pościg, żeby uratować życie młodszej siostry. Żeby zwiększyć swoje szanse musi zjednoczyć siły ze swoim wrogiem. Oboje przemierzają Kalifornię, niegdyś piękną i słoneczną, dziś kompletnie zniszczoną i wyludnioną, a wszechobecna śmierć niejednokrotnie zagląda im w oczy.


Klątwa Opali
Autor: Tamora Pierce
Wydawnictwo: Jaguar

Becca Cooper wychowała się w najbiedniejszej części miasta, z dala od pałaców i posiadłości możnych, w towarzystwie łajdaków i złodziei. Wrodzona nieśmiałość sprawiła, że dziewczyna nie miała wielu przyjaciół. Miała za to odwagę. Być może za dużo odwagi.
Teraz Becca ma szesnaście lat i jest szczenięciem w Wieczornej Straży, formacji, która pilnuje porządku na ulicach miasta. Po zapadnięciu zmroku, u boku dwojga doświadczonych strażników, Becca patroluje zakazane zaułki w dzielnicy biedoty. Pod czarną tuniką skrywa nieśmiałość i niezwykłe zdolności, które pozwalają jej słyszeć duchy zmarłych. Któregoś dnia wpada na trop intrygi, która może przerosnąć nawet jej nauczycieli. W mieście grasuje bezwzględny morderca. Jego ofiarami padają bezimienni, ubodzy mieszkańcy slumsów, ludzie, o których dobrze urodzeni woleliby w ogóle nie wiedzieć. Żeby Becca mogła podążyć tropem zabójcy, najpierw musi przekonać do sprawy nie tylko Wieczorną Straż, ale również najbardziej niebezpiecznych łotrów - nieoficjalnych władców całego Niższego Miasta.


Oto te najbardziej przeze mnie oczekiwane tytuły, które koniecznie muszę przeczytać. Nie wiem jak to zrobię, ale przeczytam na pewno ;) Też macie je w planach? A może wolicie inne zapowiedzi wydawnicze?


13 komentarzy:

 1. Pragnę Angelfall! :D No i "Klątwa Opali" może być niezła.

  OdpowiedzUsuń
 2. Angelfall... Zdobędę... za wszelką cenę...

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie mogę doczekać się Angelfall, to moje must have :)

  OdpowiedzUsuń
 4. "Klątwa opali" zapowiada się interesująco.

  OdpowiedzUsuń
 5. pomyślę nad "Angelfall". okładka jest zachęcająca, ale tematyka aniołów chyba już mi się przejadła. chociaż jeśli opinie będą pozytywne.. to kto wie?

  OdpowiedzUsuń
 6. najbardziej jestem ciekawa dwóch pierwszych pozycji :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Dla mnie Małgorzata Warda, uwielbiam książki polskich autorów:)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo jestem ciekawa nowej książki M. Wardy, czytałam dwie jej książki i bardzo mi się podobały.

  OdpowiedzUsuń
 9. Michaela Vey'a i Angelfal już mam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Iskra i Angelfall for meeee! Koniecznie, chociaz to kontynuacja Blasku jest dla mnie priorytetem...

  OdpowiedzUsuń
 11. Wszystkie powyższe tytuły to moje Must Have!

  OdpowiedzUsuń
 12. Powiem Ci, że czekamy na te same książki :D

  OdpowiedzUsuń