sobota, 6 lipca 2013

#5. Zapowiedzi wydawnicze w lipcu


Cień pamięci
Autor: C. J. Clark
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Annabelle, której choroba po kolei zabiera wszystkie wspomnienia, przekonuje się, że ich siła może ją wyzwolić… lub zniszczyć.
Niedawno owdowiała Annabelle Storm odnajduje list zmarłego męża, Stanleya, do ich córki, Lily. Mężczyzna pisze w nim o druzgocącej lekarskiej diagnozie: początkach choroby Alzheimera wykrytej u żony. Annabelle drze list na drobne kawałki. W jej głowie rodzi się niedająca spokoju myśl, że powinna jak najszybciej zniszczyć zawartość czerwonego pudełka, w którym umieściła swoje najmroczniejsze wspomnienia z dzieciństwa, zanim dotrze do nich Lily. Chociaż nie pamięta, co dokładnie znajduje się w pudełku, wie, że nie powinno się ono dostać w ręce córki. Poszukiwania skrytki stają się coraz bardziej chaotyczne i rozpaczliwe, choroba pochłania bowiem kolejne warstwy wspomnień Annabelle.
„Cień pamięci” to wstrząsające studium podstępnej choroby odzierającej człowieka ze wszystkiego, co kochał, wplecione w historię rodziny skrywającej mrożącą krew w żyłach tajemnicę.

Wszechświaty
Autor: Leonardo Patrignani
Wydawnictwo: Dreams

Według teorii wieloświatów, istnieje nieskończona liczba światów, jak i nieskończone są możliwości naszego w nich istnienia. Przypuszcza się, że te rzeczywistości nie komunikują się wzajemnie. Alex mieszka w Mediolanie, a Jenny w Melbourne. Cienka nić od zawsze wiąże losy tych dwojga – telepatyczne rozmowy, które odbywają bez uprzedzenia, w stanie nieświadomości. Aż do chwili, gdy zdecydują się na spotkanie i odkrycie prawdy, która całkowicie zmieni ich egzystencję, niszcząc wszelkie pewniki świata, w którym żyją.
Ósemka wygrywa
Autor: Janet Evanovich
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Życie nie rozpieszczało Stephanie Plum. Jednak postanowiła chwycić byka za rogi i zostać agentem do spraw windykacji poręczeń, mówiąc prościej: łowcą nagród. We wszystkim, co robi, wspiera ją babcia Mazurowa, jest prawie jak anioł stróż, tyle, że wścibski. Oczywiście nikt nie jest doskonały – nie da się zadowolić jednocześnie dwóch konkurujących ze sobą amantów i biegającego w swoim kółku głodnego chomika. Trzeba jeszcze pamiętać o spluwie, że jest… najczęściej w słoju po ciasteczkach.
"Moim marzeniem było, żeby mnie ugryzł radioaktywny pająk, jak Spidermana bo wtedy będę umiała latać. Ale oczekiwano ode mnie małżeństwa. Zrobiłam, co mogłam, by spełnić te oczekiwania, ale nie wyszło. Chyba byłam głupia."
52 powody, dla których nienawidzę mojego ojca
Autor: Jessica Brody
Wydawnictwo: Fabryka Słów

Historia Kopciuszka opowiedziana od tyłu Zbliża się najszczęśliwszy moment w życiu Lex. W dniu swoich osiemnastych urodzin ma otrzymać od „kochającego tatusia” czek na 25 milionów dolarów. To jej upragniona swoboda i wolność, która należy się „z urodzenia” każdemu członkowi rodziny.
Tymczasem ojciec odracza środki z funduszu powierniczego o 52 tygodnie. Młoda celebrytka znana dotychczas z pierwszych stron gazet, kanałów informacyjnych oraz imprez dla vipów, musi poznać smak pracy.


Z początku wydawało mi się, że więcej jest w tym miesiącu książek, które koniecznie muszę przeczytać. Podczas poszukiwań co ciekawszych tytułów ich liczba zredukowała się do czterech, może to i dobrze :) Warto wspomnieć, że "52 powody..." oraz "Ósemka wygrywa" już przeczytałam, więc plan zrealizowałam w połowie ;) A na co Wy najbardziej czekacie w lipcu?

20 komentarzy:

 1. Oczekuję "Sekretu Julii":)
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Z chęcią przeczytałabym Wszechświaty.Zapowiada się bardzo ciekawie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystkie książki są na mojej liście czytelniczej! "52 powody..." już przeczytałam i świetnie się przy niej bawiłam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ciekawe pozycje, acz chyba żadna nie jest w moim "temacie". Miłego czytania, może poczekam na Twoje recenzję, to się skuszę jednak. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 5. Muszę w końcu zapoznać się z przygodami Śliweczki. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. ja najbardziej czekam na "Sekret Julii", "Córkę Kapitana" i aż w moim Empiku będzie "Baśniarz". premiera była wczoraj, ale dzisiaj jeszcze nie było do kupienia.. :/

  OdpowiedzUsuń
 7. Chciałabym 2 pierwsze przeczytać, zapowiadają się naprawdę fajnie.

  in-corner-with-book.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 8. "Wszechświaty"! Piękna okładka i ciekawie zapowiadająca się hitoria, to mój priorytet! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Do mnie też ,,Wszechświaty" zdecydowanie najbardziej przemawiają:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Czekam na „Sekret Julii” oraz „Wszechświaty"!! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wyczekuję niecierpliwie "Wszechświaty" ale wydawało mi się, że wychodzą w sierpniu, a nie w lipcu...

  OdpowiedzUsuń
 12. Nie pozostaje nic innego tylko przeczytać :)

  OdpowiedzUsuń
 13. "Wszechświaty" to jedyna z Twojej listy, którą chciałabym przeczytać. Oprócz tego w tym tygodniu wyszły już "Pretty Little Liars XII" oraz "Zegarek z różowego złota", które muszę mieć w swojej biblioteczce! :D

  OdpowiedzUsuń
 14. "Cień pamięci" wydaję się interesujący :)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wszechświaty mnie bardzo intrygują! :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Najbardziej zainteresowała mnie pierwsza książka. To wydawnictwo ma nieustannie coś ciekawego do zaproponowania!:)

  OdpowiedzUsuń
 17. Dla mnie "Ósemka" i "52 powody", a "Wszechświaty" są chyba już na sierpień ;)

  OdpowiedzUsuń
 18. Dwie ostatnie już mam, więc czekam na inne zapowiedzi :D

  OdpowiedzUsuń
 19. Ja czekam na Wszechświaty premiera 20 sierpnia

  OdpowiedzUsuń